Międzynarodowe bilety autokaroweJak rezerwować bilet autokarowy


Szanowni Państwo
Nigdy nie powinniśmy decydować się na zakup biletu w sposób nieprzemyślany, wybierając bez zastanowienia pierwszego lepszego przewoźnika, którego ofertę zajdziemy w internecie czy prasie. Kupując bilet autokarowy w tradycyjnym biurze należy pamiętać, że agent zaproponuje nam prawdopodobnie ofertę przewoźnika, który wypłaci mu największą prowizję. Prowizje dla agentów wynoszą zazwyczaj od 10 do 25% wartości biletu. W interesie biura jest sprzedać zatem bilet, który kosztuje np. 300zł a nie 150zł ponieważ więcej zarobi na takiej sprzedaży. W przypadku zakupu biletu w tradycyjnym biurze zawsze należy poprosić agenta o pokazanie na monitorze pełnego zestawienia dostępnych firm przewozowych na wybranej trasie.

Dodatkowo warto pamiętać, że jeżeli nie musisz dojechać w określonym terminie do celu warto poprosić o przedstawienie ci zestawienia możliwych połączeń np. na 6 dni do przodu lub tyłu. Większość przewoźników proponuje dla swoich klientów specjalne ceny w przypadku zakupu biletu wcześniej o około 6 tygodniu od planowanej daty wyjazdu. Okres wakacyjny i przedświąteczny to okazja do podwyższania cen na najbardziej popularnych trasach. Takie praktyki stosowane są przez wszystkich przewoźników zarówno autokarowych jak i lotniczych czy kolejowych. W takie dni jak Walentynki, Prima Aprilis czy Dzień Kobiet bardzo często ceny biletów mogą być niższe nawet o 50%. Cena biletu dwustronnego jest zawsze dużo niższa od sumy cen biletów jednostronnych. Dla porównania bilet z Katowic do Londynu kosztuje w jedną stronę 270 - 350zł a dwustronny 300 - 450zł. Jeżeli nie znasz daty powrotu warto zawsze kupić bilet otwarty tzw "OPEN" . Data zamknięcia biletu OPEN to zazwyczaj okres od 6 do 12 miesięcy i zależny to od regulaminu poszczególnego przewoźnika.

Warto kupić bilet autokarowy przez internet ponieważ:

 • oszczędzisz czas i pieniądze potrzebne na udanie się do punktu sprzedaży.
 • masz możliwość porównania cen i oferty wszystkich liczących się przewoźników.
 • dostajesz pełen rozkład jazdy i regulaminy przewoźników
 • otrzymujesz bilet zaraz po dokonaniu płatności (wystarczy go tylko wydrukować na zwykłej domowej drukarce)
 • samodzielnie możesz dokonywać online zmian na biletach (zmiana daty wyjazdu i powrotu, zmiany nazwiska lub- imienia, zamknięcie bilety OPEN, zmiany miast, zwrot zakupionego biletu).
 • każdy kupujący ma do wyboru aż osiem form płatności przelewem bankowym i wszystkie formy płatności kartą.
 • w przypadku zwrotu biletu automatycznie otrzymujesz przelew na swoje konto.


 • Jak rezerwować:
  W naszym systemie to bardzo proste. W 8 krokach zrobicie Państwo rezerwacje, zapłacicie i wydrukujecie bilet.

  Za rezerwacje portal podrozowanie.pl nie pobiera dodatkowych opłat. Ceny są ustalane przez przewoźników, a w systemie rezerwacji jaki macie Państwo do dyspozycji możecie je porównać i wybrać najkorzystniejsze połączenie.
  Informacje

   Jarosław - zmiana przystanku 
   Zmiany miejsca przystankowego w CHAMBERY / 20.10 
   Zmiana przystanku w Heidelbergu 
   Plymouth - zmina przystanku od 10.09.2016 
   Chorwacja: kary dla półnagich turystów! 
   Polska przywraca kontrole na granicach 
   Nowa linia Białoruś - Polska - Bułgaria 

  PROMOCJE NA E -MAIL:

    
  0207 200x200_austria_020714 Image Banner 200 x 200


  0207 200x200_wlochy_020714 Image Banner 200 x 200